Podziękowania

W dniu 10.12.2019r. w SP ZOZ PRZYCHODNI PRZY SZPITALU działał Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny zorganizowany przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego wraz z Fundacją Parasol, gdzie bezpłatnie i anonimowo można wykonać badania krwi w kierunku wirusa HIV oraz zasięgnąć indywidualnej porady doradcy do spraw HIV/AIDS.

Wykonanie badania jest bardzo ważne aby zwiększyć swoją świadomość a przypadku zakażenia jak najszybciej poddać się terepii.Dzięki regularnie przyjmowanym lekom osoby zakażone HIV mogą żyć podobnie długo jak ludzie niezakażeni, mogą też prowadzić podobny tryb życia, mieć dzieci, pracować.

Osoba, która wie, że jest zakażona HIV, ma sznsę zadbać o zdrowie swoje i swoich bliskich, uchronić się przed rozwinięciem pełnoobjawowego AIDS.

Bardzo serdecznie dziękujemy osobom i instytucjom, dzięki którym po raz pierwszy w naszym powiecie można było wykonać badania w kierunku wirusa HIV. Szczególne podziękowania

kierujemy w stronę FUNDACJI PARASOL ORAZ SAMODZIELNEGO ZAKŁADU OPIEKI ZDROWOTNEJ PRZYCHODNI PRZY SZPITALU W RYPINIE.

Jednocześnie PPIS w Rypinie informuje, że istnieje  możliwość skorzystania z Punktu Konsultacyjno-Diagnostycznego HIV/AIDS, który  działa przez cały rok w poniedziałki (w godz. 15:00 – 19:00) i w środy ( w godz.15:00 – 19:00), budynek E, partrer, pokój nr 6, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bydgoszcz, ul. Kujawska 4. W Punkcie bezpłatnie i anonimowo można wykonać badanie w kierunku HIV oraz uzyskać poradę specjalisty.

Udostępnij ...