I-szy Gminny Piknik Profilaktyczny

Kolejne weekendowe wyzwanie – promocja zdrowia i profilaktyka górą!!!

W dniu 31.08.2019r. wspólnie z Urzędem Gminy w Rypinie w trakcie Dożynek Gminnych w Kowalkach organizowaliśmy I-szy Gminny Piknik Profilaktyczny.

Zabawy i śmiechu ale, także istotnych merytorycznie treści w zakresie profilaktyki i promocji zdrowia było co nie miara.

Byli ratownicy medyczni, którzy służyli pomiarem ciśnienia, badali poziom cukru we krwi, uczyli dzieci i dorosłych jak udzielać I-szej pomocy.

Były zawody sportowe, w których udział brali mieszkańcy gminy – aktywność fizyczna istotą zdrowego człowieka.

Przygotowano zdrowe, warzywne i owocowe przekąski oraz soki w ramach degustacji, zachęcania do zdrowej diety, udzielano porad dietetycznych.

Dzieci i dorośli mogli skorzystać z ALKOgogli  specjalnych  okularów, które sprawiają, że świat wygląda podobnie jak po zażyciu narkotyków lub wypiciu alkoholu – śmiechu nie zabrakło, ale również konsternacji i zastanowienia się jak można się czuć po spożyciu alkoholu.

Rozmawialiśmy z młodzieżą o zgubnych skutkach „nowych narkotyków” tzw. Dopalaczy.

Dużym zainteresowaniem cieszył się temat szczepień ochronnych i chorób zakaźnych, w szczególności odry.

Wielu po dyskusji z pracownikami PSSE w Rypinie oświadczało, że rzuca palenie.

Dziękujemy Włodarzowi Gminy Rypin, oraz Paniom z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a w szczególności Pani Katarzynie Kalinowskiej i Pani Dorocie Grudzińskiej za zainteresowanie, współpracę, wsparcie, możliwość zorganizowania tak udanej imprezy i jednocześnie tak istotnego przekazu w zakresie promocji zdrowia. Mamy apetyt na więcej.

                                                                                                               B. Grabowska
p.o. PPIS w Rypinie
Udostępnij ...